Ana içeriğe atla
Hakan Demiroz_Mdr

 

Doç. Dr. Hakan DEMİRÖZ

+90312 596 4731

hakan.demiroz@asbu.edu.tr

 

Öncelikle ASBÜ Yabancı Diller Bölümü adına hepinize hoş geldiniz diyor ve başarılı ve verimli bir eğitim ve öğretim yılı geçirmenizi diliyorum.

Hızla küreselleşen dünyamızda teknolojinin etkisi ile iletişimin hızı inanılmaz derece arttı. Bilgiye ulaşmak ve bilgi üretmek daha önce hiç bir çağ ve dönemde olmadığı kadar çeşitlilik ve hız kazandı.  Bu devinimi takip edebilmenin ve bilime katkıda bulunmanın en önemli yolu ileri düzeyde dil bilmekten geçmekte.

20. ve 21. yüzyılın ‘lingua franca’sı olarak tanımlayabileceğimiz İngilizce olmaksızın ne bilimsel yayınları takip etmek mümkündür ne de bilim dünyasına uluslararası düzeyde katkıda bulunmak.  Üstelik iş dünyasına adım atmaya başladığınızda sadece tek bir yabancı dilin yetmediğini; ikinci hatta üçüncü dil bilenlerin avantajlı hale geldiğini göreceksiniz.

Bu nedenler ile bizler Yabancı Diller Bölümü olarak size sadece çok yoğun dört beceriyi kapsayan bir hazırlık dil eğitimi sunmakla kalmıyor; Modern Diller Birimi bünyesinde yer alan 10 dilden birini de seçmenizi ve kendinizi geliştirmenizi istiyor ve bunun için her tür desteği sizlere sunuyoruz.

Dili sadece sınıf içinde öğretilen kurallar zinciri olarak görmüyor; onu hem kampüs alanı içinde hem de dışarıda sürekli yaşamanızı sağlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz.  Bireysel Öğrenme Merkezimiz ile sizlerin dilsel gelişiminizi sürekli aktif tutmak için faaliyetler ve programlar düzenliyor; ders saatleri dışında da kendinizi geliştirmeniz için kapılarımızı sürekli sizlere açık tutuyoruz.

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.