Ana içeriğe atla

    Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü, bölümde sunulan yabancı dil eğitiminin kalitesini en yüksek seviyeye taşımanın ve başarının devamlılığını sağlamanın ana yöntemlerinden birinin bölümde görev yapmakta olan öğretim elemanlarının mesleki gelişimlerine yatırım yapmak olduğunu düşünmektedir. Bu bakış açısı, dil öğretiminde durmaksızın devam eden yeni, dil öğrenim sürecini kolaylaştıran ve daha verimli hale getirmeyi hedefleyen metot ve teknik arayışları göz önünde bulundurulduğunda anlaşılır bir hal almaktadır.

Bölümümüzün Mesleki Gelişim Birimi, dil öğretimi alanında son gelişmeleri takip edip bu gelişmelerden öğretim elemanlarını haberdar etmenin yanı sıra, öğretim elemanlarının ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda katılımı gönüllü mesleki gelişim faaliyetleri düzenlemeyi hedeflemektedir. Düzenlenen her etkinliğin ardından öğretim elemanlarından alınacak geri dönütlerin ışığında yeni etkinliklerin düzenlenmesi için gerekli adımların atılması da birimimizin öncelikleri arasında yer almaktadır.

Etkinlik planlamasında, her öğretim elemanımızın ayrı bir birey olduğu ve mesleki açıdan farklı ihtiyaçları olduğu gerçeği de birimimizin göz önünde bulundurduğu en önemli hususlar arasında yer almaktadır.

Birim Sorumlusu : Öğr. Gör. Muhammed Abdülaziz

Yardımcı : Öğr. Gör. Macid Ahmed

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.