Ana içeriğe atla

Etkinlikler

Kral Selman Uluslararası Arapça Dil Akademisi tarafından Yabancı Diller Yüksekokulumuza ziyaret gerçekleştirildi.

Merkezi Suudi Arabistan’da bulunan Kral Selman Uluslararası Arapça Dil Akademisi temsilcisi Dr. Saleh Alzahrani Üniversitemize ziyarette bulundu. 


Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Demiröz tarafından karşılanan akademi temsilcisi MAYEM binasını ziyaret ederek Arapça hazırlık sınıflarının derslerine katıldı, Arapça hazırlık öğrencileri ve öğretim elemanları ile görüştü.


Ziyarette, Üniversitemizle Kral Selman Uluslararası Arapça Dil Akademisi arasında geliştirilebilecek iş birliği imkanları değerlendirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan 1. TBMM Binası Genel Kurul Salonunda 100. Yıl Senato Bildirisini Okudu

Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla özel gündemle yapılan ve 1. TBMM Binası Genel Kurul salonunda gerçekleşen Senato toplantısı sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan tarafından “100. YIL SENATO BİLDİRİSİ” okundu.

100. YIL SENATO BİLDİRİSİ

Yabancı Diller Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu koordinesinde 10 yabancı dilde derslere yardımcı materyal hazırlama projesi kapsamında toplantı düzenlendi.

Üniversitemiz Yabancı Diller Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu koordinesinde 10 yabancı dilde (İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça, Japonca, Çince, Farsça, Rusça) derslere yardımcı materyal hazırlama projesi kapsamında toplantı düzenlendi. Toplantıya Yabancı Diller Fakültesi Prof. Dr. İsmail Çakır, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Demiröz ve projede görev alan öğretim elemanları katıldı. Toplantıda kitapların içerikleri, formatı ve yapılanlar ve bir sonraki toplantıya kadar yapılacaklar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.